Oprogramowanie NiceLabel a standardy GS1

Oprogramowanie NiceLabel a standardy GS1

Dzięki wypracowaniu standardów GS1 możliwe stało się zoptymalizowanie komunikacji między firmami, zwłaszcza w obrębie prawidłowego rozumienia łańcucha dostaw towarów. Stosowanie standardów wzmacnia bezpieczeństwo i optymalizuje procesy logistyczne. Niezwykle ważne jest przy tym tworzenie precyzyjnych kodów kreskowych, które pozwalają na zoptymalizowanie przepływu informacji na temat produktów, obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności procesów czy też lepsze zarządzanie zasobami.

GS1 jest najczęściej stosowanym językiem w branży handlowej, spożywczej czy logistycznej, ale nie tylko – występuje również w tak specyficznych sektorach, jak choćby opieka zdrowotna. Branże te to doskonały przykład sektora, który jest ściśle uzależniony od precyzyjnej komunikacji między dostawcami a odbiorcami celem sprawowania stałego nadzoru nad zapasami i ich dystrybucją (na temat najnowszych wyników badań dotyczących maksymalizacji identyfikowalności łańcucha dostaw żywności mogą Państwo przeczytać tutaj: NiceLabel Blog: GS1 Standards maximize food supply chain traceability. Na temat optymalizacji łańcucha dostaw i etykietowaniu w służbie zdrowia więcej na stronie: https://www.nicelabel.com/blog/2020-09-29/pharma-supply-chain/).

Firma NiceLabel opracowała podręcznik, dostępny do pobrania na stronie internetowej, który ma za zadanie służyć jako przewodnik do poruszania się w świecie kodów GS1. E-book dostępny jest pod linkiem: https://www.nicelabel.com/pl/gs1/gs1-barcode-basics/thank-you.

Ponadto zapraszamy na bloga, na którym najdziecie Państwo więcej informacji na temat GS1:

https://www.nicelabel.com/pl/blog/2017-05-30/industries-use-gs1-barcodes/

Zachęcamy również do śledzenia artykułów z najnowszymi danymi dotyczącymi kodów kreskowych:

https://www.nicelabel.com/solutions/case-studies/articles.